Tóth Bence, Európa Bajnoki III. helyezett

Tóth Bence, Magyar Bajnok

Csapatunk San Sebastinanban (ESP) / Tóth Bence, Kulcsár Ferenc, Kulcsár Márió/

Érem a Kick-Box Európa Bajnokságról

Az óceán parti baszk város, San Sebastian adott otthont az uránpótlás korú kick-boxosok ez évi  legnagyobb seregszemléjének, az Európa Bajnokságnak.  Az évközi kvalifikáció során 2 szentgotthárdi sportoló szerzett kvótát az indulásra. Tóth Bence ( 47 kg) és Kulcsár Márió( 63 kg)  a válogatott edzőtáborozás után indult útnak a megmérettetésre. A verseny lebonyolítása egyenes kiesési rendszerben zajlik, ezért a versenyzők a mérlegelés után, nagyon várták a sorsolás alakulását. A lista nyilvánosságra hozatala után Bencének tűnt könnyebb út a dobogó felé, mert Márió rögtön a tavalyi VB döntőssel  kezdett.

Bence ügyesen vette az első akadályt,  egy angol fiút, akit TKO-val győzött le. A 8 között egy szlovén fiú következett, de 5:3-ra őt is sikerült legyőzni. A döntőbe jutásért egy német versenyzővel kellett küzdenie. A harcos küzdőmódú fiún azonban,  már nem sikerült átlépnie, így harmadik helyen végzett.

Márió mérkőzése kiélezett küzdelmet hozott.  A 3. menetig fej-fej mellett születtek a pontok, de ott egy pillanatnyi kihagyás eldöntötte a mérkőzést, így ő sajnos a 16 között befejezte a küzdelmet.

Erős mezőny jellemezte az Európa bajnokságot, ahol a hagyományosan jól szereplő országok mellé egyre több új nemzet iratkozik fel az éremszerzők közé.  Ennek ellenére a pointfighting küzdelmi ágban 14 aranyéremmel  ismét a Magyar válogatott lett az első helyezett.

Az élete első világversenyén szereplő Tóth Bence számára nagyon szép siker a megszerzett bronzérem. Remélhetően fiatal  harcosunk  a jövőben sok hasonló sikerrel örvendeztet meg majd bennünket.

A sportolók részvételét Szentgotthárd Város Önkormányzata és az Opel Magyarország támogatta.

Kulcsár Márió és Tóth Bence  Utánpótlás Magyar Bajnokok

Május utolsó szombatján rendezték meg a  Kick-Box  Utánpótlás Magyar Bajnokságot.

Két szentgotthárdi fiú volt érdekelt a Pointfighting küzdelmekben.  Kulcsár Márió (jun. 63 kg) , az évközi nemzetközi  versenyeken gyűjtött pontjai alapján mint ranglistavezető érkezett a viadalra, így  ő már biztos válogatottként léphetet pástra. Higgadt, magabiztos küzdelmekkel szerezte meg a bajnoki címet. Tóth Bencénél  (cadet1, 47 kg), azonban sokkal nagyobb volt a tét. Bencének mindenképen meg kellett nyernie a bajnokságot, hogy  válogatott küzdőruhát húzhasson.  Kemény kiélezett küzdelmeket  vívott a döntőig,  ahol a nagy rivális csepeli fiúval kellett szembenéznie.  Bence  felkészülése  jól sikerült, mert végig vezetve magabiztosan nyerte meg a rangadót.

A fiúk rövid pihenő után megkezdik erőnléti felkészülésüket, majd két hét válogatott edzőtábor következik, hogy tovább csiszolják technikájukat annak érdekében, hogy  az  augusztus végén Spanyolországban megrendezésre kerülő Európa Bajnokságon minél jobban szerepeljenek.